Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Centrum COVID-19 fakultní nemocnice otevřelo již třetí odběrové místo

22. 10. 2020

page.Name
Výrazný nárůst zájemců o provádění odběrů kvůli šířící se nákaze covid-19 byl důvodem, aby bylo dnes uvedeno do provozu již třetí odběrové místo ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. V posledních dnech se totiž provádělo 1000 až 1500 odběrů, což přineslo dopravní komplikace a nárůst čekací doby.

„Pro srovnání, na konci září se počet odběrů pohyboval kolem necelých 400 odběrů denně. Odběrová místa jsou v provozu denně od 7.30 do 18.30 hodin,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Pro samoplátce i nadále trvá nutnost objednání se přes rezervační systém. Provedení rezervace centrum doporučuje také všem pacientům indikovaným k odběru lékařem.

Odkaz na rezervační systém najdou zájemci na webových stránkách www.fnhk.cz. Centrum upozorňuje, že kapacita rezervačního systému je omezená a v případě naplněné kapacity doporučuje zvolit pozdější termín nebo se obrátit na jiné odběrové centrum.

„Přístup k odběrovým místům je nadále Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany, dodržujte, prosím, pokyny koordinačního pracovníka, který žadatele navádí k příslušnému odběrovému místu. Výjezd je nově přes dopravní vrátnici fakultní nemocnice,“ řekl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

„Odběrové centrum COVID-19 také důrazně žádá všechny zájemce o odběr o uvedení platného, správného telefonního čísla i e-mailu do rezervačního systému. Důležité je také uvedení aktuálního čísla v žádance vyplňované praktickým lékařem, protože na tato čísla jsou zasílány výsledky rozborů,“ upozornil mluvčí.  Mapu umístění odběrových center v celé České republice včetně informací o jejich provozní době je možné na webu ministerstva zdravotnictví.

(hyš-tz-js)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Fakultní nemocnice HK