Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fakultní nemocnice omezila kvůli epidemiologické situaci neakutní příjmy

23. 10. 2020

page.Name
Do odvolání platí opatření u zrušení plánovaných neakutních operací. Fakultní nemocnice v Hradci Králové tak reaguje na současnou epidemiologickou situaci, aby byla připravena zajistit dostatek lůžek potřebných pro péči o covid-19 pozitivní pacienty. „Akutní péče o pacienty je samozřejmě i nadále zajištěna,“ ubezpečil mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Ředitel nemocnice Vladimír Palička v této souvislosti uvedl, že toto zdravotnické zařízení soustřeďuje své technické i personální kapacity na příjem dalších pacientů s covid-19, kteří budou vyžadovat péči na standardních odděleních i jednotkách intenzivní péče. „Samozřejmostí však je zachování vysoce specializované a centrové péče o pacienty v těch stavech, které nesnesou diagnostický či léčebný odklad,“ upozornil.

Pacienti objednaní na neakutní operace do 15. listopadu budou obvoláni a informováni o důvodech odkladu a možnostech přeobjednáni. Z uvolněných pracovišť jsou zaměstnanci distribuováni na ostatní pracoviště. „Provádíme přesuny zaměstnanců, abychom nahradili covid-19 pozitivní zaměstnance či personál, který je s dětmi na OČR, a zajistili potřebný provoz,“ uvedl Palička a poděkoval všem kolegům na různých pracovních pozicích, díky kterým lze obtížnou situaci zvládat.

„Současně doufám, že tato situace nebude trvat dlouho a postupně se začneme vracet k normálnímu provozu,“ dodal ředitel „fakultky“. V nemocnici v provozu nadále zůstávají akutní a specialisované ambulance či nemocniční lékárna. I v ambulantní části je však provoz omezen. V nemocnici platí i nadále zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů.

Fakultní nemocnice k dnešnímu dni poskytuje péči zhruba stovce pacientů s onemocněním covid-19, kteří jsou umístěni na několika pracovištích. Nemocnice nyní v souladu se svým pandemickým plánem připravuje například uvolnění dalšího oddělení Ortopedické kliniky, které bude připravené pro příjem dalších covid-19 pozitivních pacientů.

(hyš-tz-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto