Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Město ozdobí méně vánočních stromů, místo tří budou dva. Město přesune trhy

29. 10. 2020

page.Name
I když Vánoce budou až za dva měsíce, už nyní se ví, jak to bude s výzdobou vánočními stromy v Hradci Králové. Radnice se rozhodla, že letos sníží jejich počet ze tří na dva. Stromy budou stát na Velkém a Masarykově náměstí, na náměstí 28. října bude letos chybět. Také tradiční vánoční trhy nebudou na obvyklém místě, kterým je Masarykovo náměstí, ale přesunou se na Velké náměstí do prostoru u katedrály svatého Ducha.

Radnice ke zredukování vánočních stromů přistoupila proto, že je pro tyto účely stále obtížnější shánět tři kvalitní stromy. „V porovnání s obdobně velkými městy byl Hradec Králové výjimkou, když měl tři hlavní vánoční stromy,“ řekla mluvčí města Kateřina Šmídová s tím, že zrušením jednoho stromu odpadnou dopravní omezení v okolí náměstí 28. října při jeho přepravě.

Peníze ušetřené za instalaci vánočního stromu na náměstí 28. října město věnuje do rozšíření výzdoby na jiných místech krajského města. Vánoční výzdoby by se měla například dočkat střední část Benešovy třídy na největším hradeckém sídlišti Moravské Předměstí. Loni radnice do vánoční výzdoby dala přes 700 tisíc korun.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu by se mělo místo u stromu na Masarykově náměstí odehrát u stromu na Velkém náměstí. U něj a u blízké katedrály svatého Ducha i u Bílé věže bude i vánoční trh. „Jeho podoba a organizace se nyní připravuje tak, aby jeho pořádání bylo v souladu se všemi epidemickými opařeními,“ uvedla mluvčí.

ČTK
Ilustrační foto: hradeckralove.cz, kudyznudy.cz