Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Odběrové centrum covid-19 prodlužuje provozní dobu o tři hodiny

1. 10. 2020

page.Name
Zajištění větší plynulosti provozu a příprava na případný větší zájem o provádění odběrů. To jsou důvody, proč se Fakultní nemocnice v Hradci Králové rozhodla počínaje dnešním dnem prodloužit provozní dobu odběrového centra covid-19. Odběry budou pro pacienty indikované k vyšetření lékaři či hygieniky možné každý den od 7.30 do 18.30 hodin, což je o tři hodiny více než dosud.

Podle mluvčího nemocnice Jakuba Sochora se v posledních dnech počet provedených odběrů pohybuje mezi 350 až 400 denně. Pro samoplátce i nadále trvá nutnost zarezervovat se k odběru prostřednictvím rezervačního systému. Rezervaci centrum odporučuje také pacientům indikovaným lékařem. Odkaz na rezervační systém najdou zájemci na www.fnhk.cz.

„Důrazně prosíme všechny zájemce o odběr o uvedení platného telefonního čísla i e-mailu do rezervačního systému. Důležité je také uvedení aktuálního čísla v žádance vyplňované praktickým lékařem, protože na uvedené telefonní číslo zasíláme výsledky rozborů,“ upozornil mluvčí nemocnice.

Odběrové centrum covid-19 ve fakultní nemocnici funguje jako drive-in. Příjezd je vyznačen Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany. Příchod pro pěší je vyznačen od pěší i hlavní vrátnice. Mapu umístění odběrových center v celé České republice včetně informací o jejich provozní době je možné najít na webu ministerstva zdravotnictví.

(hyš-tz-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto