Pátek

29. září 2023

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Veřejnosti ve stavu nouze pomůže šest speciálních telefonních linek

29. 10. 2020

page.Name
Vzhledem k návratu nouzového stavu, rostoucím počtům pacientů s onemocněním covid-19 a vyšším procentem lidí v karanténě bude v Hradci Králové od pondělí uvedeno do provozu šest speciálních pomocných telefonních linek. Ty budou veřejnosti plně k dispozici a obracet se na ně bude možné každý všední den.

„Pomocné telefonní linky lidé využívali dokonce už během tohoto týdne, kdy ještě nejsou v ostrém provozu. Začali se na ně znovu obracet senioři, kteří potřebovali obstarat nákup nebo poradit. Linky budou obsluhovat zkušení zaměstnanci magistrátu města z odboru sociálních věcí, kteří znají místní prostředí a přesně vědí, jak nejefektivněji vzniklé sociální situace řešit,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek. K dispozici jsou také lidem, kteří se vlivem pandemie ocitli nebo ocitnou v těžké životní situaci. 

Šest telefonních linek bude v provozu každý všední den, v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin.  Telefonní čísla na magistrátní linky pomoci: 
607 041 577;  725 434 533;  702 149 206;  607 042 086; 702 149 138;  607 042 219

Tři z těchto telefonních čísel fungovala také po dobu nouzového stavu na jaře letošního roku. Obracet se na ně mohl každý, kdo v souvislosti s pandemickou situací potřeboval poradit či zprostředkovat pomoc. Na jaře přijaly pracovnice z odboru sociálních věcí více než pět set hovorů. Na linky se nejčastěji obraceli senioři, kteří potřebovali zajistit nákup potravin nebo donést léky, když jsou sami nemohoucí nebo v karanténě či izolaci kvůli covidu-19.

 „Skutečně sloužily podstatě věci, za celou dobu nedošlo k jejich zneužití, čehož si nesmírně vážím a doufám, že stejné to bude i nyní,“ dodal primátor s tím, že magistrát města stále funguje bez jakýchkoliv omezení. Podle tajemnice magistrátu Markéty Bartušové nově vyhlášená opatření a samotný nouzový stav neznamená pro fungování magistrátu žádná omezení a všechny agendy jsou zajištěny standardně.

 „Uvnitř budovy magistrátu města zůstává v platnosti již zavedená povinnost nošení roušek. S ohledem na epidemiologickou situaci doporučujeme, aby k vyřízení svých záležitostí využívali klienti především elektronickou nebo telefonickou formu komunikace. K dispozici jsou všechna telefonní čísla zveřejněná na webových stránkách města,“ uvedla tajemnice Všechny kontakty je možné nalézt zde

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto