Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Do tendru na fotbalový stadion podalo přihlášky několik zájemců

29. 10. 2020

page.Name
/Aktualizováno/ Město Hradec Králové vypsalo 4. září v pořadí čtvrtý tendr na stavbu fotbalové arény ve čtvrti Malšovice za téměř 600 tisíc korun, která má nahradit nynější polorozbořený všesportovní stadion. Dnes úderem desáté hodiny zájemcům vyprší termín pro odevzdání žádostí o účast v soutěži. Podle čerstvých informací se do tendru přihlásilo několik zájemců.

Jejich počet a jména účastníků bude možné zveřejnit až současně s oznámením o výběru nejvhodnější nabídky. Nyní bude následovat posouzení splnění podmínek účasti v zadávacím řízení. Účastníci, kteří je splní, budou v druhém kole tendru vyzváni k podání předběžných nabídek. Původní termín byl 5. října, ale město jej posunulo kvůli změně zadávacích podmínek.

„Máme zájemce, to je hlavní. Žádostí o účast v zadávacím řízení přišlo hned několik, většina z nich, jak to tak u velkých tendrů bývá, na poslední chvíli. Každopádně je to pro nás další důkaz, že zadávací podmínky jsou nastavené dobře a zájemci jsou připraveni s nimi pracovat,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

„Zveřejnění těchto údajů by v krajním případě mohlo znamenat předčasný konec celé zakázky, avšak vzhledem k tomu, že tyto údaje znají především členové hodnoticí komise, kteří předem deklarovali, že stavbu stadionu podporují, tak tento scénář nepředpokládám,“ doplnil primátor. Jak uvedl investiční náměstek primátora Jiří Bláha v této fázi ještě nejde o podávání cenových nabídek nebo návrhy technických řešení.

Nyní bude nutné zkoumat, zda tito zájemci splnili kvalifikační podmínky. Pokud ano, budou vyzváni, aby podali předběžné nabídky. „Po posouzení předběžných nabídek budou následovat jednání s účastníky zadávacího řízení, jejichž předmětem bude vylepšení návrhů ve prospěch zadavatele, tedy města. Následně pak budeme účastníky vybízet k finálnímu podání nabídek, které budou poté vyhodnoceny,“ prozradil Bláha.

Zahájení přípravných prací na novém stadionu se v případě úspěšného tendru předpokládá v prvním čtvrtletí příštího roku. Zakázka je vypsaná metodou Design and Build, tedy Navrhni a postav. Dané jsou základní požadavky města na velikost a funkce stadionu. Smlouvu s vítěznou firmou by radnice chtěla uzavřít na jaře roku 2021. Na projektování a stavbu bude mít firma dva roky.

Město stavbu stadionu, na němž bude mít zázemí druholigový klub FC Hradec Králové,  připravuje více než 15 let. Podle radnice by měl splňovat kategorii UEFA 4, což jsou stadiony pro mezinárodní utkání, i požadavek na multifunkční arénu. Kapacita by měla být nejméně 8000 diváků.

(hyš-tz-kš)
Ilustrační foto