Pátek

29. září 2023

Nyní

20°

Zítra

17°

Svátek má

A je to tady! Od září se vrací roušky, povinné budou v autobusech i na úřadech

28. 8. 2020

page.Name
Po dvou měsících uvolnění, kdy obyvatelé země mohli sundat se svých tváří roušky, se v souvislosti s nárůstem případů koronaviru začnou od začátku září opět platit nová opatření, která mají předcházet šíření této nákazy. Roušky budou povinné v uzavřených prostorách.

V Hradci Králové to bude například v městské hromadné dopravě, uvnitř magistrátu města, filharmonie nebo v hradeckých divadlech. Naopak nebudou povinné na koupališti Flošna nebo v bazénu. Podle primátora Alexandra Hrabálka nové opatření mnohé nemile překvapilo, ale  je třeba je respektovat a řídit se jimi.

„Oproti první vlně, kdy jsme roušky poprvé plošně nasazovali, jsme nyní zkušenější, a především máme čas se na to připravit. V mnoha domácnostech ještě zůstaly látkové roušky a desinfekce, které bude možné znovu použít, čímž se předejde problémům s nedostatkem ochranných pomůcek, který provázel první týdny koronavirové epidemie u nás,“ řekl primátor.

Roušky jsou od 1. září povinné ve veřejné dopravě, na úřadech, v sociálních a zdravotnických zařízeních. Návštěvníci kulturních programů v Hradci Králové musí rovněž počítat s nasazením roušky ve vnitřních prostorách hradecké filharmonie, Klicperova divadla a Divadla DRAK. Bez roušek se také neobejdou kulturní představení v Adalbertinu. Pouze doporučené jsou pak v případě návštěvy Bílé věže.

Infocentrum na Eliščině nábřeží funguje ve stejném režimu jako obchody, roušky zde povinné nejsou. Povinné nošení roušek neplatí také v areálech Správy nemovitostí Hradec Králové, kterými jsou koupaliště Flošna, padesátimetrový plavecký bazén a sauna.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Ondřej Littera