Středa

27. září 2023

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Oprava silničního tranzitu Hradce Králové komplikuje dopravu ve městě

3. 8. 2020

page.Name
Letní období je spojováno s častými opravami silnic a rozmanitými objížďkami, které řidičům ztěžují život. Ani Hradec Králové není v tomto ohledu žádnou výjimkou. Nyní se zde opravuje tranzitní silnice, což komplikuje průjezd městem. Provoz na silnici I/31 na okruhu města v úseku od křižovatky Akademika Bedrny po křižovatku Tesla je sveden v každém směru do jednoho jízdního pruhu, tvoří se kolony.

„To, že se tam ve špičce ráno a odpoledne tvoří kolony, je pochopitelné, jezdí tam denně okolo 25 tisíc aut. Musí se to udělat,“ řekla dnes ČTK mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Odlehčovací trasou pro řidiče osobních aut, kteří jedou od Liberce a Jaroměře a naopak, je západní a jižní část silničního okruhu kolem fakultní nemocnice. „Ideální samozřejmě je, když si řidiči včas zjistí alternativní trasu a Hradci Králové se úplně vyhnou,“ doporučila mluvčí.

Podle údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic by opravy měly trvat do října a stát 26,3 milionu korun bez DPH. Kromě omezení provozu na silnici I/31 jsou prostory křižovatek Akademika Bedrny a Buzulucká uzavírány postupně po polovinách, vždy na jeden víkend. Podle toho, která polovina křižovatky bude mimo provoz, nebude možné z ní na jednu stranu odbočit a ani se na ní dostat. Omezení se proto týkají také linek MHD, které křižovatkami vedou.

I mimo uzavírek křižovatek bude omezena možnost odbočení ze silnice I/31 do ulice Buzulucká směrem k ulici Pouchovská. Většina oprav ulic, která v první polovině prázdnin komplikovala dopravu v centru města, skončila. Nadále pokračuje rekonstrukce Pražské třídy, která je hradeckou výpadovkou na Prahu.

„Z městských komunikací byla opravena silnice Jana Masaryka na Moravském Předměstí, která je už plně průjezdná. Téměř dokončeny byly o víkendu také rekonstrukce ulic Divišova a Nezvalova, místem lze už projet. Úpravy na Pražské třídě jsou naplánované do 23. srpna,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Město Hradec Králové investuje do oprav místních komunikací prostřednictvím technických služeb během léta 5,1 milionu korun.

ku hj
ČTK
Ilustrační foto: Honza Ptáček