Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Prvňáčků ve školách opět přibylo, rodiče je mají doprovodit v rouškách

31. 8. 2020

page.Name
Nový školní rok klepe na dveře. Už zítra usedne do lavic sedmnácti královéhradeckých škol opět více prvňáčků než loni. Otevírat se bude 37 tříd pro zhruba 957 dětí. V první školní den přijdou nové žáky přivítat také primátor města Alexandr Hrabálek a zástupci městské policie.

Letošní zahájení školního roku se ale ponese v jiném duchu než dosu. Rodičům je totiž doporučeno, aby ve vnitřních prostorách školy využívali roušky a omezili svůj pohyb ve školách na co nejkratší dobu. „Prvňáčků nám přibývá, letos jich přibude více než třicet,“ uvedl náměstek primátora Martin Hanousek, který připomenul doporučení, aby rodiče doprovázející své děti přišli vybaveni rouškou. „Ve většině je to jen na doporučení, ale některé školy to mají povinné,“ řekl náměstek.

Stav dětí, které skutečně usednou do lavic začátkem nového školního roku, mají jednotlivé školy zaslat svému zřizovateli do konce září. „Finální počet prvňáčků, kteří do škol nastoupili, budeme vědět až ke konci září, během léta se mohla ještě odehrát řada změn, které ovlivní čísla. Například mohlo dojít k rozhodnutí rodičů, že dítě nakonec dostane odklad,“ vysvětlil Hanousek. Do všech sedmnácti škol v Hradci bude chodit celkem 8 257 žáků.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: zsjirasek.cz