Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

V Hradci se dočkají oprav tři školy, náklady se vyšplhají na 36 milionů korun

19. 8. 2020

page.Name
Cílem je zřídit bezbariérový přístup do budov i pater objektů. Proto budou v příštích měsících opraveny tři základní školy v Hradci Králové. Město by pro tuto investici za více ne 36 milionů korun chtělo využít dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. „Žádost o dotaci bude odevzdána do konce srpna," prozradila náměstkyně primátora Monika Štayrová.

Práce začaly už v létě v Základních školách Bezručova a Mandysova a ukončeny by měly být v příštím roce. V plánu je také modernizace školy Svobodné Dvory, která by mohla začít na jaře roku 2021, a přijde na 14,8 milionu korun bez DPH. „Vítěze soutěže na stavebního dodavatele schválila rada města, koncem srpna výsledek tendru definitivně potvrdí zastupitelé. Práce by pak mohly začít na jaře,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Šmídová.

Stavební úpravy se dotknou nejen interiéru školy, ale také jejího okolí. „Chystáme se zmodernizovat učebny a zajistit bezbariérovost budovy. Novinkou bude propojení podkroví, které se v současné době nevyužívá. Zahájení přípravných prací je plánováno od 1. ledna příštího roku,“ řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha.

Modernizace obou škol Bezručova a Mandysova vyjde celkem na 22 milionů korun. V obou těchto vzdělávacích zařízeních budou upraveny učebny a vznikne bezbariérový přístup. „Někde je bezbariérovost řešena rampou, jinde budou instalovány výtahy. Počítá se také s vybudováním bezbariérových toalet. Kromě toho dojde k náhradě starého vybavení novým,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Hanousek s tím, že stavební úpravy neomezí provoz škol.

ku jpt
ČTK
Ilustrační foto