Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

13°

Svátek má

Záchrana haly TJ Slavia pokračuje, po nové palubovce je na řadě střecha

9. 8. 2020

page.Name
Hala TJ Slavia v Hradci Králové, která loni získala od města 11 milionů korun na novou palubovku, potřebuje nutně další investice vedoucí k její záchraně. Rozsáhlé rekonstrukce totiž vyžaduje celá budova, zejména její střecha. Město se nyní chystá investovat 482 tisíc korun bez DPH do provedení diagnostiky a posouzení střešní konstrukce, aby mohlo co nejdříve dojít k její samotné opravě.

Jak se nechal slyšet primátor Alexandr Hrabálek technický stav odpovídá stáří budovy, která je neustále v provozu od počátku devadesátých let. „Chceme, aby k opravám došlo co nejdříve a hradecká veřejnost měla kde sportovat,“ řekl. Posouzení únosnosti konstrukcí haly TJ Slavia, aby město mohlo získat informace o skutečném stavu střechy, bylo už zadáno vybrané společnosti. Analýza stavu střechy přijde na 482 tisíc korun, hotová by měla být na podzim.

„V koalici jsme se shodli na tom, že dlouhodobě nemůžeme investovat do cizího majetku, proto je ideální variantou převedení budovy TJ Slavia do majetku města, jelikož oddíl TJ Slavia bohužel nemá možnost opravy haly financovat. V případě, že se podaří uvolnit finanční prostředky na opravu a bude možné ji ještě podpořit získáním dotace, chtěli bychom začít s pracemi ještě v tomto roce,“ dodal primátor.

Opravu střechy haly TJ Slavia řeší město již delší dobu. „Nemůžeme si dovolit zbytečnou časovou prodlevu. Bude nutné udělat diagnostiku vazníků i dalších konstrukčních prvků haly. Ještě před kompletní rekonstrukcí střechy bude také nutné nechat upravit projektovou dokumentaci,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová. Nabytí budovy do majetku města je zatím předjednáno. „Všude panuje shoda, je třeba jen ladit detaily, tedy jaká forma převodu je nejlepší, čerpání možných dotací a podobně,“ doplnila.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: vzpravy.cz