Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Centrum Covid-19 v nemocnici neprovede odběry neobjednaným samoplátcům

16. 9. 2020

page.Name
Odběrové centrum Covid-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové (FN HK) nebude od zítřka provádět odběry neobjednaným samoplátcům. Centrum bude odběry zajišťovat pouze pro pacienty indikované k vyšetření lékaři či hygieniky a samoplátce objednané předem prostřednictvím rezervačního systému, který zájemci najdou na www.fnhk.cz.

Důvodem je vysoký nárůst počtu odběrů v posledních dnech a nutnost regulace plynulosti provozu centra. „Nemocnice přistupuje k opatření přesto, že s ohledem na stoupající počet zájemců o testování, kterých je v posledních dnech přes 400 denně, posílila odběrové centrum personálně, zlepšila také technické zázemí a pro zajištění rychlejšího provozu v centru zřídila dvě odběrová místa,“ uvedl mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Na odběrové centrum do Hradce Králové totiž přijížděli bez objednání také lidé například z Pardubického a Středočeského kraje či z Prahy. Odběrové centrum Covid-19 ve FN HK funguje jako drive-in. Příjezd je vyznačen Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany. Příchod pro pěší je vyznačen od pěší i hlavní vrátnice. Centrum je nyní v provozu sedm dní v týdnu od 7.30 do 15.30 hodin.

„Provozní doba a další podmínky se mohou v dalších týdnech měnit s ohledem na epidemiologickou situaci, sledujte prosím informace na webu nemocnice,“ upozornil mluvčí. Mapu umístění odběrových center v celé České republice včetně informací o jejich provozní době je možné najít na webu ministerstva zdravotnictví.

(hyš-tz-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto