Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Fakultní nemocnice omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů

15. 9. 2020

page.Name
Pouze dvě hodiny denně, a to od 15 do 17 hodin, bude moci od dnešního dne přijít pouze jeden člověk na návštěvu ke každému pacientovi Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Toto opatření nemocnice přijímá v souvislosti se současným nárůstem covid-19 pozitivních případů v celé České republice.

Oddělení, kde jsou hospitalizováni nakažení pacienti a kde jsou vyhlášeny karanténní opatření, jsou pro návštěvy uzavřena. „Výjimkou jsou návštěvy dětských pacientů a pacientů v terminálním stadiu. I nadále je také možná účast doprovodu rodičky u porodu,“ uvedla lékařka a vedoucí oddělení nemocniční hygieny Lenka Hobzová. Podle mluvčího nemocnice Jakuba Sochora se případné vyhlášení plošného zákazu návštěv v nemocnici bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace, současné opatření je v platnosti do odvolání.

Pro příchozí platí nutnost mít při vstupu do objektů nemocnice ochranu úst a nosu, při vstupu na oddělení si musí vydezinfikovat ruce. „Na návštěvy by rozhodně neměli přicházet lidé s příznaky respiračních onemocnění, například teplotou či kašlem. Jde o ochranu zdraví hospitalizovaných pacientů i zaměstnanců nemocnice,“ upozornil mluvčí.

(hyš-tz-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto