Pondělí

27. května 2024

Nyní

21°

Zítra

17°

Svátek má

Krizový štáb přispěje k lepší komunikaci s kraji, míní hejtman Štěpán

21. 9. 2020

page.Name
Lepší komunikaci krajů s ministerstvy čeká od obnovení Ústředního krizového štábu královéhradecký hejtman Jiří Štěpán. Považuje za nepřijatelné, aby se kraje o krocích kvůli koronaviru dozvídaly z médií.

„Od aktivování krizového štábu si slibuji především koordinaci opatření napříč jednotlivými ministerstvy, ale i nastavení komunikace s vedením krajů tak, aby hejtmani měli informace včas a skrze jeden komunikační kanál,“ řekl ČTK Štěpán. Podle něj krok navazuje na dobré zkušenosti z první vlny, „kdy si kraje vedly výborně, a to právě i díky dobré komunikaci skrze ústřední krizový štáb.“

Podobný názor má i jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. Činnost ústředního krizového štábu vláda obnovila dnes. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek věří, že krizový štáb bude fungovat lépe než na jaře. Krizový štáb je pracovním orgánem vlády k řešení krizových situací a je zařazen do systému orgánů Bezpečnostní rady státu (BRS).

Členy štábu jsou zástupci devíti ministerstev, šéfové Správy státních hmotných rezerv a Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, ředitel sekretariátu BRS, policejní prezident, ředitel hasičů, náčelník generálního štábu armády a vedoucí kanceláře prezidenta. Letos v lednu vláda rozhodla, že členem krizového štábu bude do budoucna i ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Krizový štáb byl zřízen kvůli koronaviru v polovině března, činnost ukončil k 11. červnu.

ku chv vkc hj
ČTK
Ilustrační foto