Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Kvůli prevenci nákazy covid-19 dostanou učitelé stovky jednorázových testů

9. 9. 2020

page.Name
Až 1300 jednorázových testů na koronavirus obdrží kvůli prevenci od města učitelé základních a mateřských škol v Hradci Králové. Testování je pak v režii učitelů po dohodě se sjednanými lékaři. Smyslem této akce je zmapovat situaci ve školách a také prevence s cílem zachovat výuku. Všechny mateřské i základní školy jsou zatím v provozu.

„Nejde o žádné plošné testování z důvodů nákazy či ohniska v některé z našich škol. Chceme, aby učitelé měli v případě podezření možnost okamžitého testu a tím co nejrychlejší zpětné vazby, abychom chránili jejich kolegy a především děti. Proto jsme mezi hradecké učitele do základních i mateřských škol začali distribuovat testy na koronavirus, které město převzalo od Královéhradeckého kraje,“ říká náměstek primátora Martin Hanousek.

Situace související s výskytem onemocnění covid-19 je v hradeckých školách zatím příznivá. „Děláme maximum pro to, aby byla výuka zachovaná, všechny školy zůstávají v provozu. Co se týče dalších opatření, jejich nastavení ve školách jsme ponechali na ředitelích. K dispozici jsou dětem každopádně desinfekce, snažíme se také koordinovat pohyb ve školách tak, aby se jednotlivé třídy zbytečně nesetkávaly,“ dodal náměstek. Ředitelé škol mohou nastavit také pravidla pro nošení roušek v budově, při hodinách je však děti nosit nemusí.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto
: Pixabay.com