Pátek

3. února 2023

Nyní

Zítra

-3°

Svátek má

Na koupališti Flošna jde do finále letošní jedenáctá letní sezóna

24. 9. 2020

page.Name
Letní koupaliště Flošna v Hradci Králové v letošním roce absolvovalo již 11. letní sezónu, která zítra skončí. Poznamenala ji sice jarní pandemie koronaviru, kdy se nevědělo, zda vůbec bude koupaliště otevřeno, nakonec k tomu došlo 25. května. I přes velmi chladný a deštivý měsíc červen, a ne příliš příznivou první polovinu července, Flošna dosáhla návštěvnosti něco málo přes 80 tisíc návštěvníků, a to dva dny před konečným uzavřením letního areálu.

Nejsilnějším měsícem sezóny byl srpen s bezmála 36 tisíci návštěvníky. Nejúspěšnější sezóna na letním koupališti Flošna byla v roce 2018, kdy na něj zavítalo neuvěřitelných 119 056 osob. Zatím nejslabší sezóna byla v roce 2014 se 70 017 návštěvníky. Jedenáctá sezóna byla mimořádná i v tom, že přivítala miliontého návštěvníka letního koupaliště od zahájení provozu v roce 2010. Byla jím Jana Zezulková z Hradce Králové, maminka dvou dětí, která prošla turniketem 11. srpna krátce po poledni.

Nejsilnějším měsícem v této sezóně byl měsíc srpen, se skoro 36 tisíci návštěvníky. Nejúspěšnější sezóna na letním koupališti Flošna byla v roce 2018, kdy koupaliště navštívilo neuvěřitelných 119 056 osob. Zatím nejslabší sezóna byla v roce 2014 se 70 017 návštěvníky.

Návštěvnost je sice pro Koupaliště Flošna podprůměrná, ale vzhledem ke všem nepříznivým okolnostem spojených s počasím a pandemií, považuje provozovatel, kterým je Správa nemovitostí Hradec Králové, letní sezónu za velmi úspěšnou. Důvodem ke spokojenosti je i fakt, že na koupališti nedošlo v uplynulé sezóně k žádnému vážnějšímu úrazu.

 

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto