Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Před „zimákem“ vypuknou oslavy 20. výročí vzniku Královéhradeckého kraje

4. 9. 2020

page.Name
Při příležitosti letošního 20. výročí vzniku Královéhradeckého kraje se zítra od 14 do 22 hodin uskuteční na parkovišti před Zimním stadionem v Hradci Králové veřejně přístupná oslava tohoto mimořádného jubilea. Kromě bohatého hudebního programu bude její součástí také ocenění významných osobností z regionu a nejlepších regionálních potravin.

Na pódiu vystoupí kapely Sabrakadabra, The Atavists, Teplá Buchta a zpěvačka Barbora Poláková. V 15 hodin bude vyhlášena Regionální potravina Královéhradeckého kraje a v 17.15 hejtman Jiří Štěpán ocení významné osobnosti regionu pamětní medailí. „Velice si vážím práce a přínosu lidí, kteří se dlouhodobě a úspěšně snaží zlepšovat život obyvatel kraje, zasloužili se o jeho rozvoj či jeho vynikající propagaci. Děkuji všem, kteří tyto osobnosti nominovali,“ uvedl hejtman.

Podle něj mají kraje jako vyšší územně samosprávný celek svoji nezastupitelnou funkci v řízení státu a fungují jako důležitý mezistupeň mezi státem i jednotlivými obcemi a má dostatečnou sílu jednat na úrovni ministerstev, ale zároveň dokáže vnímat problémy regionu i jednotlivých občanů a na ně reagovat. „Za dvacet let se podařilo dokončit nebo rozpracovat mnoho projektů prospěšných pro všechny naše obyvatele a právem jsme byli zvoleni nejlepším místem pro život dvakrát za sebou,“ řekl Štěpán.

Oslava 20 let Královéhradeckého kraje navazuje na Den kraje, který se tradičně pořádá
8. května na Pivovarském náměstí. V letošním roce ale nebylo možné tuto akci v řádném termínu pořádat kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru. Královéhradecký kraj vznikl spolu s dalšími třinácti kraji k 1. lednu 2000. První volby do krajského zastupitelstva se uskutečnily 12. listopadu 2000. Ustavující zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje proběhlo 19. prosince 2000.

(hyš-tz-lv)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto