Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Divoké parkování u Labe vedle hradecké fakultní nemocnice končí

26. 3. 2021

page.Name
Na trávě, v blátě a kalužích mezi stromy. Tak divoce parkují desítky automobilů na břehu Labe v sousedství Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Tomu je nyní konec. Město v lokalitě začalo s obnovou zeleně, kterou auta poškodila. Po obnově bude toto místo oploceno.

Práce zahájily Technické služby města tento týden. Dělníci pokácejí i několik stromů. „Jde zejména o topoly, které mají poškozené kořeny parkujícími auty nebo o duby napadené houbovými chorobami. Počítáme s tím, že všechny stromy nahradíme,“ uvedl náměstek primátora pro majetek Pavel Marek.

Po kácení stromů dají Technické služby do pořádku travnaté plochy rozježděné auty. „Pracovníci zde doplní zeminu, vyrovnají terén a osejí místo travní směsí. Na některé části pak bude výsev doplněn o kvetoucí rostliny,“ dodal náměstek Marek. Celá obnova lokality by měla být hotová do konce letošního léta.

K úpravám levého břehu Labe město přistoupilo poté, co loni u hlavního vjezdu do fakultní nemocnice otevřelo parkoviště pro 205 osobních aut. Parkovací plocha má pomoci řešit velký nedostatek parkovacích míst v areálu nemocnice a jejím okolí. Radnici stavba přišla na 11,3 milionu korun bez DPH.

V areálu nemocnice je oficiálních 850 parkovacích míst a dalších téměř 700 míst je na parkovištích venku. Řidiči však parkují i na zákazech stání či na travnatých plochách, takže celkem v nemocnici a jejím okolí parkuje přes dva tisíce aut. Do budoucna město plánuje u nemocnice parkovací dům. Jeho výstavba však závisí na tom, jak rychle stát, město a kraj vybudují křižovatku Mileta na silničním okruhu v sousedství nemocnice.

ČTK
Ilustrační foto: hradeckralove.org