Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Dotace na stavbu odlehčovací služby v Honkově ulici by mohla být 45 milionů

11. 3. 2021

Dotace na stavbu odlehčovací služby v Honkově ulici by mohla být 45 milionů 6 snímků
V Honkově ulici v Hradci Králové se od září minulého roku staví budova odlehčovací služby, která by měla zahájit svůj provoz letos na podzim. Stavba vyjde město zhruba 115,7 milionu korun včetně DPH. V rámci programu Rozvoje a obnova materiálně-technické základny sociálních služeb z Ministerstva práce a sociálních věcí se na ni město snaží získat dotaci, která by mohla dosáhnout až do výše 45 milionů korun.

Dotační výzva byla vypsána začátkem března. Jak uvedla náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová, podpora je určena pro zařízení sociálních služeb poskytující sociální péči typu domov pro seniory, domov pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, týdenní stacionář nebo právě v našem případě odlehčovací služby poskytované pobytovou formou.

Ukončení příjmu žádostí o dotaci je v druhé polovině června. Pokud ji město získá, musí její přijetí ještě schválit rada města. Využít ji bude možné několika způsoby. „V našem případě žádáme o dotaci na novou výstavbu, tudíž můžeme finance uplatit na všechno, co se týká stavební části. Stejně tak bychom ji mohli čerpat na pořízení vnitřního vybavení, zdravotnické prostředky či technické a sociální vybavení,“ dodala náměstkyně.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Pavel Marek