Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Magistrát zvažuje dobrovolné testování úředníků, zapojit by se jich mohlo 400

4. 3. 2021

page.Name
Přestože mu to vládní opatření nenařizuje magistrát Hradce Králové zvažuje, že se do antigenního testování zapojí více než 400 úředníků. Město však počítá s tím, že testovat bude pracovníky Technických služeb (TS), které jsou příspěvkovou organizací města a své zaměstnance by také testovat nemusely.

„Zjišťujeme, jaké jsou možnosti testování. Pokud by nebyl dostatek testů, bude hlavní testování pracovníků Technických služeb,“ řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Lidé v TS by se měli testovat stejnými testy jako 370 pracovníků Dopravního podniku města Hradec Králové, pro něž je testování povinné.

Podnik by měl podle Šmídové začít s testováním příští týden. Pracovníci by měli používat samotestovací sady s výtěrem z kraje nosu. Již v únoru začala s testováním zaměstnanců vodárenská společnost Královéhradecká provozní, která má asi 200 pracovníků. Zaměstnanci se samotestují antigenními testy vždy každou neděli před začátkem pracovního týdne.

„O samotestování zaměstnanců rozhodl náš krizový štáb. Nemohli jsme dále čekat, protože jsme to především my, kdo jsme odpovědní za zásobování pitnou vodou. Testování nám již odhalilo několik bezpříznakových případů zaměstnanců s nákazou koronavirem,“ prozradil provozní ředitel vodáren Tomáš Hosa.

Povinné testování ve firmách schválila vláda v pondělí a již dříve důrazně vyzvala k využívání home-office. Podniky nad 250 zaměstnanců podle vládního usnesení musí otestovat všechny lidi do 12. března, firmy s 50 až 249 pracovníky do 15. března.

ČTK
Ilustrační foto