Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na hejtmanství za hodinu otestovali desítky úředníků, blíží se samotestování

11. 3. 2021

page.Name
Jak jsme již čtenáře informovali, dnešním dnem bylo v prostorách Krajského úřadu Královéhradeckého kraje na Pivovarském náměstí v Hradci Králové zahájeno plošné testování zaměstnanců na koronavirus. Během první hodiny této možnosti využilo zhruba 100 lidí včetně hejtmana Martina Červíčka.

Na dnešní dopoledne je objednaných celkem 200 zaměstnanců úřadu, kde pracuje celkem 430 lidí. „Od příštího týdne bychom chtěli zahájit samotestování zaměstnanců. Podle toho, kolik budeme mít samotestů, přistoupíme k vícenásobnému testování týdně," řekl mluvčí úřadu Dan Lechmann.

Testování úředníků zajišťuje zdravotní tým krajského domova důchodců U Biřičky v restauraci úřadu v budově hejtmanství. Zájemci o testování měli k dispozici dvě stanoviště po dvou zdravotnících. Testování se netýká těch, kteří covid-19 prodělali před méně než 90 dny, ani těch, kteří předloží vlastní odborně provedený test nebo certifikát o očkování.Každému zaměstnanci vykonávajícímu práci na pracovišti osobně byla od tohoto týdne uložena povinnost podstoupit preventivní testování na covid-19 jednou týdně. Povinné testování kvůli zabránění šíření koronaviru začalo minulou středu ve velkých podnicích nad 250 zaměstnanců. Minulý pátek měly začít s testováním i společnosti s 50 až 249 zaměstnanci a testování na veřejných úřadech s 50 a více pracovníky začalo tento týden. Od 17. března nebudou zaměstnanci bez negativního testu na nemoc covid-19 vpuštěni na pracoviště.

ČTK
Ilustrační foto