Sobota

1. října 2022

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Partnerská města z Polska a Maďarska nabídla pomoc v době pandemie

11. 3. 2021

page.Name
Doba je složitá, nákaza covid-19 neustupuje a jakákoli pomoc související s nynější pandemií je určitě žádoucí. Právě nabídka pomoci v tomto období přišla do Hradce Králové z partnerských zahraničních měst. Podle mluvčí magistrátu Kateřiny Šmídové primátor polské Wrocławi a starosta maďarského Székesfehérváru vyjádřili podporu obyvatelům Hradce Králové v této obtížné době.

Hradecký primátor Alexandr Hrabálek v této souvislosti vyjádři poděkování především s ohledem na to, že i v těchto partnerských městech se dnes jistě setkávají s řadou komplikací a omezení. „Samospráva Hradce Králové se naštěstí nemusí potýkat s nějakou mimořádnou situací ve svých organizacích, ochranné prostředky jsou dnes poměrně dostupné a zatím z důvodu ohniskového šíření onemocnění nemuselo dojít k omezení základních komunálních služeb, které město zajišťuje,“ uvedl

Vedení města však nabídku Wrocławi i Székesfehérváru projednáme a případně se na tato dvě partnerská města obrátí. „Obratem s touto nabídkou oslovíme fakultní nemocnici a hejtmanství, které řeší celou řadu krizových situací ve svých zdravotnických a sociálních zařízeních. Jistě bychom mohli společně nalézt oblasti, ve kterých by naše partnerská města mohla pomoci,“ dodal primátor.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Hynek Šnajdar, atlasmest.cz