Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Přírodovědecká fakulta univerzity nově nabízí titul profesora on-line výuky

18. 3. 2021

page.Name
Univerzita Hradec Králové přichází s novinkou. Nejvyšší možný akademický titul profesor mohou na Přírodovědecké fakultě (PřF UHK) získat odborníci na e-learning, didaktiku informatiky nebo on-line výuku v oboru Informační a komunikační technologie ve vzdělávání.

„Silnou potřebu rozvíjet oblast ICT ve vzdělávání ukázala aktuální situace téměř rok trvající pandemie a on-line výuky. Už nejde jen o pochopení, jak technologie ovládat, důležité je umět tvořit i vhodné materiály, které budou pro danou technologii vhodné, znát jejich rizika a výhody. Právě s tím nyní mnoho škol zápasí a materiály vytvářejí učitelé často doslova na koleni,“ vysvětlil Štěpán Hubálovský, vedoucí Katedry aplikované kybernetiky PřF UHK.

Podle zástupců univerzity je tato vzdělávací instituce v oboru Informační a komunikační technologie ve vzdělávání v České republice průkopníkem. Katedra aplikované kybernetiky je jednou ze součástí Přírodovědecké fakulty UHK. Ke studiu nabízí bakalářský program Informatika se zaměřením na vzdělávání, navazující magisterský program Učitelství informatiky pro střední školy a doktorský program ICT ve vzdělávání.

UHK vznikla v roce 2000 z Vysoké školy pedagogické. Nabízí studium na čtyřech fakultách, na fakultě informatiky a managementu, přírodovědecké fakultě, filozofické fakultě a pedagogické fakultě. UHK studuje zhruba 6500 lidí, má i zahraniční studenty, kterých ale kvůli koronaviru v současném akademickém roce výrazně ubylo.

ČTK
Ilustrační foto