Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Už máte březnový magazín Salonky? Najdete ho na vybraných místech Hradce

3. 3. 2021

Už máte březnový magazín Salonky? Najdete ho na vybraných místech Hradce 8 snímků
/VIDEO/ Vybraná distribuční místa v Hradci Králové pravě nyní zaplňujeme čerstvým březnovým, kulturně - společenským magazínem Salonky. Od října roku 2019 jde v pořadí již o osmnácté číslo tohoto oblíbeného měsíčního periodika. Ani vážná covidová doba nám nemůže zabránit v tom, abychom magazín dostali mezi vás, naše věrné čtenáře.

A co je obsahem březnového vydání? Máte se opět na co těšit. Hlavním materiálem je rozhovor s teprve dvaadvacetiletým, velmi talentovaným klavíristou Matyášem Novákem z Hradce Králové. Jak prožívají nelehkou dobu hradecké Základní umělecké školy Střezina a Habrmanova? O tom je následující reportáž zahrnující výpovědi ředitelů těchto dvou uměleckých vzdělávacích zařízení.

O únavě nejen jarní pojednává pravidelná rubrika šéfredaktora Oko Salonek. Víte, že ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové působí jako most mezi zdravotníky a pacienty ombudsman? Právě rozhovor s lékařem Davidem Tučkem, který tuto důležitou pozici zastává, je dalším zajímavým čtením magazínu. Na skok jsme zavítali i k sousedům do Trutnova, kde v tamním Společenském centru Uffo natočil videoklip mladý a úspěšný rapper Petr Adámek.

Staňte se reportérem! K tomu vyzývá v dalším článku východočeská mediální skupina redakcí Salonek, Trutnovinek, Vrchlabinek a Východočeské televize V1, která k tomuto účelu vytvořila zbrusu nový projekt Já, reportér. Tímto projektem chceme naše čtenáře vtáhnout do hry, aby se fotografiemi či videi účastnili našeho zpravodajství. Zajímavý a inspirativní rozhovor jsme vedli také s novinářkou, režisérkou, kameramankou a scénáristkou Silvií Dymákovou.

Tato mladá a velmi aktivní žena, která většinu života prožila v Hradci Králové, je mimo jiné autorkou alarmujícího dokumentu Šmejdi o zneužívání a okrádání seniorů, za nějž po právu dostala Českého lva. Přebytečná kila stála u zrodu populárních Kalorických Tabulek, které přivedl na svět další Hradečák Tomáš Pětivoký, který vysvětlil, jak fungují v praxi.Součástí magazínu je rovněž tradiční anketa pro obyvatele krajského města, tentokrát s otázkou: Přijde s příchodem jara naděje na návrat do běžných kolejí?

Milí čtenáři, neváhejte a na vybraných distribučních místech v Hradci Králové si vyzvedněte březnový magazín Salonky. Určitě nebudete litovat. Přečíst si ho, stejně jako již vyšlá vydání, můžete rovněž v elektronické podobě na webu Salonek.

DISTRIBUČNÍ MÍSTA PRO BŘEZNOVÝ MAGAZÍN SALONKY

Televize V1
Technologické centrum
Zahradnictví Šťastný
Dopravní podnik
Klinika EUC
Orlice Shopping park
Fakultní nemocnice 
OC Atrium
Aupark
Albert - ul. Kutnohorská
Magistrát města
Krajský úřad 
Český rozhlas Hradec Králové
dřevěný stojan u Česká pošty - tř. Edvarda Beneše
U lékárny Dr. Max na Moravském Předměstí

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Patrik Jandejsek