Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Už máte březnový magazín Salonky? Najdete ho na vybraných místech Hradce

3. 3. 2021

Už máte březnový magazín Salonky? Najdete ho na vybraných místech Hradce 8 snímků
/VIDEO/ Vybraná distribuční místa v Hradci Králové pravě nyní zaplňujeme čerstvým březnovým, kulturně - společenským magazínem Salonky. Od října roku 2019 jde v pořadí již o osmnácté číslo tohoto oblíbeného měsíčního periodika. Ani vážná covidová doba nám nemůže zabránit v tom, abychom magazín dostali mezi vás, naše věrné čtenáře.

A co je obsahem březnového vydání? Máte se opět na co těšit. Hlavním materiálem je rozhovor s teprve dvaadvacetiletým, velmi talentovaným klavíristou Matyášem Novákem z Hradce Králové. Jak prožívají nelehkou dobu hradecké Základní umělecké školy Střezina a Habrmanova? O tom je následující reportáž zahrnující výpovědi ředitelů těchto dvou uměleckých vzdělávacích zařízení.

O únavě nejen jarní pojednává pravidelná rubrika šéfredaktora Oko Salonek. Víte, že ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové působí jako most mezi zdravotníky a pacienty ombudsman? Právě rozhovor s lékařem Davidem Tučkem, který tuto důležitou pozici zastává, je dalším zajímavým čtením magazínu. Na skok jsme zavítali i k sousedům do Trutnova, kde v tamním Společenském centru Uffo natočil videoklip mladý a úspěšný rapper Petr Adámek.

Staňte se reportérem! K tomu vyzývá v dalším článku východočeská mediální skupina redakcí Salonek, Trutnovinek, Vrchlabinek a Východočeské televize V1, která k tomuto účelu vytvořila zbrusu nový projekt Já, reportér. Tímto projektem chceme naše čtenáře vtáhnout do hry, aby se fotografiemi či videi účastnili našeho zpravodajství. Zajímavý a inspirativní rozhovor jsme vedli také s novinářkou, režisérkou, kameramankou a scénáristkou Silvií Dymákovou.

Tato mladá a velmi aktivní žena, která většinu života prožila v Hradci Králové, je mimo jiné autorkou alarmujícího dokumentu Šmejdi o zneužívání a okrádání seniorů, za nějž po právu dostala Českého lva. Přebytečná kila stála u zrodu populárních Kalorických Tabulek, které přivedl na svět další Hradečák Tomáš Pětivoký, který vysvětlil, jak fungují v praxi.Součástí magazínu je rovněž tradiční anketa pro obyvatele krajského města, tentokrát s otázkou: Přijde s příchodem jara naděje na návrat do běžných kolejí?

Milí čtenáři, neváhejte a na vybraných distribučních místech v Hradci Králové si vyzvedněte březnový magazín Salonky. Určitě nebudete litovat. Přečíst si ho, stejně jako již vyšlá vydání, můžete rovněž v elektronické podobě na webu Salonek.

DISTRIBUČNÍ MÍSTA PRO BŘEZNOVÝ MAGAZÍN SALONKY

Televize V1
Technologické centrum
Zahradnictví Šťastný
Dopravní podnik
Klinika EUC
Orlice Shopping park
Fakultní nemocnice 
OC Atrium
Aupark
Albert - ul. Kutnohorská
Magistrát města
Krajský úřad 
Český rozhlas Hradec Králové
dřevěný stojan u Česká pošty - tř. Edvarda Beneše
U lékárny Dr. Max na Moravském Předměstí

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Patrik Jandejsek