Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Změna plánů, rekonstrukce ZUŠ Střezina počítá s novostavbou pavilonu

12. 3. 2021

page.Name
Zcela nový hudebně – divadelní pavilon by měl být postaven v souvislosti s rekonstrukcí Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové. Původně měl být jenom opraven, ale s ohledem na jeho nynější stav došlo k zásadní změně a vznikne nový. O změně plánů rozhodla rada města.

„Stále probíhá projektování druhé etapy. Ocitli jsme se ale na rozcestí u objektu SO 02, kterým je hudební, nebo lze říkat také divadelní, pavilon. Dřívější záměr byl objekt pouze rekonstruovat, ale bude lepší, když tento pavilon postavíme celý nový. Navíc cenově to vychází téměř stejně, jako kdybychom prováděli jen dostavbu,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Předpokládá se, že by cena výstavby nového hudebního pavilonu mohla vyjít na zhruba 88 milionů korun. „Druhá etapa oprav ZUŠ Střezina by zatím podle prvotních odhadů mohla vyjít na zhruba 200 milionů korun, což skutečně není malá částka. Je ale nutné zmínit, že jde o výraznou modernizaci několika budov včetně výstavby nového pavilonu a pořízení jejich vybavení,“ uvedla Monika Štayrová, ekonomická náměstkyně primátora.

Ceny se podle ní budou ještě měnit, a to zejména s ohledem na výběrové řízení na zhotovitele a cenu materiálu. „Na stanovení přesných čísel je skutečně brzy, nyní jsme ve fázi projektování, které bude ještě několik měsíců pokračovat, poté budeme moci teprve žádat stavební úřad o změnu stavby před jejím dokončením,“ dodal náměstek Bláha.

Rekonstrukce ZUŠ Střezina pokračují od minulého roku. Koncem června bylo dokončeno parkoviště a pokračují práce na první etapě. Nyní je tato investice ve fázi přípravy zadávacích podmínek pro výběrové řízení na zhotovitele, které by mělo být vypsáno během jara. V první etapě rekonstrukce, jejíž zahájení se předpokládá ještě letos, dojde k opravě spojovací chodby, výtvarného pavilonu a tanečního pavilonu.Druhá etapa, na kterou město loni v srpnu vysoutěžilo projektanta, se zatím projektuje. Oprav by se v budoucnu měla dočkat budova s kancelářemi vedení školy, hudebně – divadelní pavilon nebo pavilony klasické i populární hudby včetně inženýrských objektů.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: bkn.cz, strezina.cz