Pátek

29. září 2023

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

Zrekonstruované historické kiosky na Pražském mostě čekají na nové nájemce

6. 3. 2021

page.Name
Na Pražském mostě v Hradci Králové se hledají nájemci na provoz dvou secesních kiosků, které prošly rekonstrukcí. Jeden z nich už je opraven, další je těsně před dokončením. Výběrové řízení na nové nájemce bude vypsáno v polovině března.

„Při hledání nájemců do těchto historických kiosků musíme samozřejmě dbát na to, že jde o kulturní památku. Od odboru památkové péče máme stanoveno několik podmínek, které musí budoucí nájemce dodržet. Vyloučeno je například využití vyžadující odvětrávání prostoru, z čehož plyne, že zde nebude moci být třeba rychlé občerstvení,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.

Budoucí nájemce by také neměl kiosek stavebně upravovat nebo zde umístit reklamu v nesouladu se stanoviskem odboru památkové péče. Nového nájemce hledá město do kiosku na Pražském mostě na Tylově nábřeží. „Je to rotunda, kde v posledních letech fungoval prodej punčochového zboží. Ten ale skončit a nyní je prostor k dispozici. Věříme, že pro nájemce bude atraktivní, jelikož je zde plnohodnotné zázemí s toaletou, také kuchyňka nebo elektrický ohřívač,“ uvedl Marek. Zájemci se mohou hlásit do úterý 9. března.

Výběrové řízení na nájemce do nově opraveného kiosku na Eliščině nábřeží město plánuje vypsat v polovině března. „Budoucí nájemce bude muset počítat s tím, že je třeba na této rotundě dokončit ještě ozdobné prvky. Samotnému provozu by však tyto technické dodělávky nijak vadit neměly,“ dodal náměstek. Historické secesní kiosky na Pražském mostě tvoří bránu do starého města Hradce Králové. Jejich autorem je Jan Kotěra, který v roce 1910 připravil projekt, podle něhož byly v letech 1911–1912 zhotoveny.  

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto