Neděle

16. června 2024

Nyní

22°

Zítra

25°

Svátek má

Mezi 150 nejvlivnějších žen České republiky patří i dvě hradecké dámy

8. 6. 2021

page.Name
Časopis Forbes každoročně vybírá nejvlivnější ženy Česka a letos jich je v žebříčku celkem 150. Od vicepremiérky a místopředsedkyně Eurokomise až po vědkyně, filantropky a právničky. Mezi ně se zařadila i Monika Nebeská ze Zemědělského družstva Všestary Group a prezidentka firmy Petrof Zuzana Ceralová Petrofová.

Monika Nebeská je první dámou českého zemědělství. Přes čtvrt století funguje v Zemědělském družstvu ve Všestarech. S jejím jménem je spojen úspěch Všestarské cibule, která je zapsaná v bruselském rejstříku chráněných označení původu. Tento rok se zařadila i do rady prestižní European Landowners Organization nebo-li Evropského svazu vlastníků půd. V žebříčku časopisu Forbes obsadila 104. místo.

Monika Nebeská, zdroj: madambusiness.cz

 

Chybět tam rozhodně nesmí Zuzana Ceralová Petrofová. První dáma hradecké firmy Petrof. Rodinná firma, která je jednou z nejvýraznějších z celého Hradce Králové a okolí, zásobuje klavíry a pianiny skoro celý svět. Zuzana Ceralová Petrofová má na svém kontě řadu ocenění, mezi nimi například i titul Manažerka roku 2014. Časopis Forbes ji umístil na 113. místo.

Před nějakým časem jsme vám s paní Ceralovou Petrofovou přinesli rozhovor, který najdete na odkazu níže.

 https://salonkyhk.cz/zpravy/z-hradce/2020/cervenec/je-potreba-byt-vizionar-tvrdi-prezidentka-proslule-firmy-petrof/

 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz