Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Očkovací centrum fakultní nemocnice podalo už přes 100 tisíc dávek vakcín

10. 6. 2021

page.Name
Fakultní nemocnice v Hradci Králové očkuje proti nákaze covid-19 už od 2. ledna letošního roku, kdy zdravotníci aplikovali prvních 156 dávek vakcíny. Nepochybně dobrou zprávou je, že Očkovací centrum COVID-19 překročilo hranici 100 tisíc podaných dávek vakcín.

„Nyní během víkendů se počet podaných vakcín na dvou očkovacích místech pohybuje kolem 1500 dávek, v pracovních dnech je to zhruba 900. Očkovací centrum ve fakultní nemocnici podalo přibližně třetinu všech dávek vakcín aplikovaných v celém Královéhradeckém kraji,“ konstatoval mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Na dvou očkovacích místech v areálu nemocnice zajišťuje podávání vakcíny v pracovních dnech odpoledne a o víkendech průměrně 14 očkovacích týmů. „Další lidé zajišťují provoz kartoték, navigaci zájemců o očkování či s očkováním spojenou administrativu,“ uvedl lékař a vedoucí očkovacího centra Pavel Kosina.

Zájemci o očkování zaregistrovaní v centrálním rezervačním systému dostávají vakcíny v ambulancích Pavilonu interních oborů a od začátku dubna také v Pavilonu akademika Bedrny. Očkování probíhá v pracovních dnech od 15.30 do 19.30 hodin, o víkendech od 8 do 18 hodin. Fakultní nemocnice jako jedna z mála v zemi již od počátku očkování nabízela a nabízí možnost očkování mimo pracovní dobu jak ve všedních dnech, tak o víkendech.

V současné době očkuje výhradně vakcínou firmy Pfizer/BionTech. Vakcíny od firmy Astra Zeneca a Moderna dostávají cestou krajského koordinátora praktiční lékaři. Očkovací centrum žádá příchozí, kteří mají možnost, aby pro co nejplynulejší zajištění průběhu očkování měli pokud možno vytištěné potvrzení o rezervaci termínů pro očkování, které jim přijde v potvrzovacím e-mailu, respektivě SMS.

 V této rezervaci je v kolonce Rezervační kalendář uvedeno konkrétní místo očkování. Jednotlivá místa označuje informační tabule. Na očkování v nemocnici nyní čeká několik tisíc zájemců. Velký zájem o očkování v poslední době způsobuje nárůst čekací doby na podání vakcíny. „Pokud někdo čeká na uvolnění termínu, je to dané tím, že se k očkování přihlásili starší zájemci, kteří mají v systému přednost. Významnou část denní kapacity očkovacího centra také využíváme k podání druhých dávek vakcíny, přesto se každý týden snažíme uvolňovat další volné termíny pro očkování první dávkou,“ dodal Kosina.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto