Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Pozor! V Hradci v úterý 8. června nepoteče teplá voda, potrubí čeká test

2. 6. 2021

page.Name
Většina obyvatel stotisícového Hradce Králové se bude muset v úterý 8. června obejít bez dodávky teplé vody. Důvodem odstávky bude tlaková zkouška horkovodních rozvodů z opatovické elektrárny, která teplo do města dodává.

Uvedla to společnost Tepelné hospodářství, která ve městě zásobuje teplem z Opatovic 24 tisíc domácností. Do části města dodává teplo přímo opatovická elektrárna. Dodávky teplé vody budou přerušeny postupně po šesté hodině ranní, vlastní tlaková zkouška začne asi v 8.30 hodin. Pokud nebude zjištěna závada, počítá se s postupným obnovením dodávek po 18. hodině. 

Cílem preventivní tlakové zkoušky je zjištění případných netěsností, které by pak technici opravili ještě do zahájení příští topné sezony. Případné dotazy svým klientům zodpoví dispečink hradeckého Tepelného hospodářství.

Poslední větší poruchy horkovodů v Hradci Králové Elektrárny Opatovice řešily loni 21. a 22. října. Kvůli opravám tří poruch bylo načas bez tepla několik tisíc lidí. Loni v létě Opatovičtí tlakovou zkoušku horkovodních rozvodů nedělali. Upustili od ní kvůli velkému rozsahu prací spojených s tehdejší výměnou turbíny TG5 v opatovické elektrárně.

ČTK
Ilustrační foto: profivoda.cz