Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Šéf výboru kraje za Piráty Dohnal rezignuje, v minulosti byl odsouzen

8. 6. 2021

page.Name
Hradecký krajský zastupitel Aleš Dohnal (Piráti), který byl v roce 2019 odsouzen za maření úředního rozhodnutí, rezignuje na funkci placeného předsedy krajského výboru pro dopravu. Odstoupí i z pozice předsedy zastupitelského klubu Pirátů v Hradci Králové.

Na twitteru to dnes uvedli královéhradečtí Piráti. Na Dohnalův případ v pondělí upozornila Česká televize, podle níž šel do loňské kampaně před krajskými volbami jako pravomocně odsouzený. Problémy z minulosti před zastupiteli zatajil, uvedla televize.

„Pan Aleš Dohnal při incidentu z roku 2019 nadýchal 0,3 promile, svá pochybení si odpykal a přijal za ně také politickou odpovědnost,“ uvedli Piráti. Na pozici předsedy krajského výboru rezignuje na nejbližším zasedání krajského zastupitelstva, které by mělo být 21. června. Piráti jsou v Královéhradeckém kraji v koalici, v zastupitelstvu Hradec Králové jsou v opozici.

Podle České televize byl Dohnal před dvěma lety přistižen při jízdě pod vlivem alkoholu, dostal pokutou a zákaz řízení. Auto však řídil dál a skončil u soudu za maření úředního rozhodnutí, dostal podmíněný trest. Soud ho v srpnu 2019 potrestal také ročním zákazem řízení a pokutou 25 tisíc korun. Přesto ho v kraji zvolili předsedou výboru pro dopravu.

První náměstek hejtmana pro investice a inovace Pavel Bulíček (Piráti) novinářům dnes dopoledne řekl, že Piráti Dohnalův případ řeší. Případ označil za Dohnalovo osobní selhání. „Je to pracovitý, vynikající člověk, tato kauza zastiňuje všechnu tu práci, kterou odvedl,“ uvedl Bulíček. Podle něj se za to Dohnal omluvil a považuje to za chybu. Hejtman Martin Červíček (ODS) dnes řekl, že Dohnalův případ je pro něj překvapením.

ČTK
Ilustrační foto