Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Vnitřní prostory restaurací, barů a kaváren jsou otevřeny! Stále ale zůstávají bez lidí

1. 6. 2021

page.Name
Od posledního květnového dne jsou otevřeny vnitřní prostory restaurací, kaváren a barů. Dovnitř mohou stejně tak, jako na zahrádku ti, kteří mají negativní test na covid, jsou po očkování a nebo si nemocí prošli. I tak ale prostory zůstávají převážně bez lidí.

Zahrádky a vnitřky restaurací na hradeckém Velkém náměstí bývají za normální situace přes oběd zaplněny. Posledních několik měsíců ale byly jejich prostory kompletně uzavřeny a lidé si tak zvykli na dovoz jídla domů, do práce a nebo na vyzvedávání krabiček s sebou. Otevření vnitřních prostorů restaurací tak nepřineslo takový nával lidí, jaký se očekával. 

''Většina z nich si zvykla, že si tady vyzvednou krabičku s jídlem a pokračují dál. Říkají, že je vlastně ani nenapadlo, že by si tady mohli sednout. A kdo přijde posedět, tak stejně zůstane venku, protože je tam krásné počasí,'' shoduje se obsluha většiny restaurací na Velkém náměstí. 

Pravdou je, že od otevření plného provozu restaurací, nám počasí přeje. Lidé tak vysedávají na zahrádkách a dovnitř se přesunují až k večeru. A to většinou k obrazovkám, aby mohli sledovat hokejové zápasy české reprezentace. 

Stejně tak, jak jsme si zvykali, že jsou restaurace, kavárny a bary zavřené, musíme si teď zvyknout na to, že jsou jejich dveře opět dokořán. A moc rádi nás uvítají. Je totiž teď na nás všech, abychom pomohli udržet hradecké gastro na nohou. A k tomu nám bude stačit jen znovu navštěvovat místní restaurace a s radostí ochutnávat jejich delikatesy.

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz