Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Zvracení po špatné stravě ve škole v přírodě, tři děti a dvě ženy musely do špitálu

23. 6. 2021

page.Name
Nepříjemná událost se odehrála dnes krátce před půl jednou v noci ve škole v přírodě v jednom z rekreačních zařízení v Hradci Králové. Podle Ivo Nováka, mluvčího Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, více než dvacet účastníků trpělo náhlou nevolností a zvracením.

Na místo společně s lékařem vyrazily dvě záchranářské posádky. „Záchranáři se zároveň připravovali na případnou aktivaci prvního stupně mimořádné události. Po příjezdu na místo události bylo cílem určit počet postižených a závažnost jejich zdravotního stavu. Posádky zjistily, že příznaky nevolnosti, které jsou velmi pravděpodobně způsobeny stravou, má celkem dvacet dětí a dvě dospělé osoby,“ potvrdil mluvčí.

Vzhledem k rychlému zásahu a vytěžení potřebných informací zasahující lékař konstatoval, že vyhlášení mimořádné události není nutné. Po zhodnocení příznaků bylo nakonec rozhodnuto o transportu pěti osob k dalšímu vyšetření a k případné hospitalizaci. „Do nemocnice byly převezeny tři děti ve věku šesti a sedmi let a dvě ženy ve věku devětadvacet a sedmačtyřicet let,“ sdělil Novák. Zdravotní stav ostatních postižených dovoloval jejich ponechání na místě. O události byla informována Krajská hygienická stanice.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto