Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecký Chatbot ovládl Zlatý erb a putuje do celostátního kola

10. 7. 2021

page.Name
Hradec Králové uspěl v krajském kole 23. ročníku Zlatého erbu 2021, ve kterém soutěží obce a města se svými webovými stránkami a elektronickými službami. Hradec si odnesl cenu za nejlepší elektronickou službu s názvem Chatbot – elektronický asistent a postupuje do celostátního kola. Službu město začalo testovat na podzim minulého roku, občané jej od té doby mohou využívat například v rámci Portálu občana, kde poradí uvnitř rozcestníku.

Chatbot je služba, která lidem pomáhá a naviguje je na stránkách města Hradec Králové. Za vývin Chatbota může situace kolem epidemie COVID-19, která zvýšila počet elektronických žádostí o dotace putujících na Magistrát města. Chatbot se otevře okamžitě po načtení Portálu občana a pomáhá s registrací elektronické identity a nebo přihlášením do samotného portálu. 

 

 

Chatbot je velmi rozšířenou službou. Během epidemie to byla jediná možnost, jak vyřídit své úřední záležitosti bez toho, aniž byste museli cestovat na úřad. 

Hradecký elektronický asistent si získal porotu Zlatého erbu a odnesl si cenu za nejlepší elektronickou službu. Postoupil do celostátního kola, jehož vítězové se budou vyhlašovat 19. října přímo v budově Senátu a ocenění převezmou z rukou předsedy Senátu PČR pana Miloše Vystrčila.

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz