Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nové očkovací centrum bez nutnosti registrace, „fakultka“ ho otevře v Atriu

27. 7. 2021

page.Name
V prvním patře Obchodního centra Atrium v Hradci Králové bude od zítřka v provozu nové očkovací centrum, které umožní aplikaci vakcíny proti nákaze covid-19. Novinkou také je, že se tam zájemci starší šestnácti let mohou naočkovat bez předchozí registrace. Centrum bude v provozu v pracovních dnech od 13 do 18 hodin.

Centrum bude používat k očkování vakcínu společnosti Pfizer/Biontech. „Věříme, že do centra dorazí ti zájemci, kteří dosud možnost očkování z různých důvodů nevyužili a centrum přispěje k vakcinaci dalších obyvatel regionu,“ uvedl Vladimír Palička, ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové, která centrum otevírá zítra ve 13 hodin.

K případným dotazům bude k dispozici nejen ředitel nemocnice Palička, ale také krajský koordinátor očkování a lékařský náměstek tohoto zdravotnického zařízení Jaroslav Malý. Podle mluvčího nemocnice Jakuba Sochora je kapacita centra kolem stovky podaných vakcín denně. „Kapacita a provozní doba může být upravena podle zájmu o očkování,“ sdělil.

Fakultní nemocnice i nadále zajišťuje provoz Očkovacího centra přímo ve svém areálu, kam se lidé mohou objednávat prostřednictvím registrací. „V Očkovacím centru jsme od začátku ledna podali na 140 tisíc dávek vakcín proti covid-19. Nové centrum v centru města jsme zřídili, abychom zjednodušili přístup k očkování dalším skupinám obyvatel,“ dodal ředitel Palička. Možnost očkování bez registrace nabízejí také další zdravotnická zařízení v Královéhradeckém kraji.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto