Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Tento týden by mohlo začít fungovat očkovací místo pro neobjednané

20. 7. 2021

page.Name
Není to tak dávno, kdy se zájemci o očkování proti nákaze covid-19 museli nejdříve zaregistrovat. To se nyní začíná měnit. Do konce týdne by mohlo být v Hradci Králové v provozu očkovací místo, a to bez objednání. Ve hře jich je několik, například některá z ordinací praktického lékaře.

Primátor města Alexandr Hrabálek by vznik očkování centra, kde by se mohli lidé nechat vakcinovat bez registrace, uvítal. „I když město nemůže být zřizovatelem očkovacího centra, je o jeho založení velký zájem. Těch důvodů je hned několik. Jde o zvýšení dostupnosti a rychlosti očkování nebo zajištění jistého komfortu našim občanům. Zároveň ale také existuje velká část populace, která má odpor k registraci, ale je ochotná bez předchozího přihlášení jít a nechat se oočkovat. Byla by škoda tento zájem lidí nepodchytit,“ uvedl.

Podle ministerstva zdravotnictví bylo v kraji dosud podáno 505 020 dávek vakcíny. Dvě dávky od začátku očkování dostalo v regionu 225 428 lidí, tedy 41 procent obyvatel. Za posledních sedm dní přibylo v kraji sedm nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, celorepublikový průměr je na 15. Od začátku pandemie se v kraji nakazilo 104 798 lidí, 19 procent obyvatel kraje. Z nemoci se vyléčilo 103 027 lidí a 1811 zemřelo. Od 4. června v kraji v souvislosti s koronavirem nikdo nezemřel.

ČTK
Ilustrační foto