Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Fakultní nemocnice pokračuje v obnovování běžného provozu pracovišť

21. 4. 2021

page.Name
V postupném obnovování běžného provozu na svých pracovištích, která byla vyčleněna pro pacienty s covid-19, pokračuje Fakultní nemocnice (FN) v Hradci Králové. Zatímco na začátku března bylo v tomto zdravotnickém zařízení hospitalizováno 210 pacientů s covidovou infekcí, nyní se jejich počet pohybuje kolem pěti desítek.

„V posledních týdnech výrazně klesá počet pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci, v těchto dnech přijímáme denně průměrně dva pacienty s covid-19, zatímco například v únoru počty nově přijímaných přesahovaly některé dny i dvě desítky. Pokud bude pokles pacientů pokračovat chceme nadále vracet covidová oddělení k běžnému provozu,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Nemocnice začala s obnovováním provozu 9. dubna na jednom z oddělení Ortopedické kliniky. Od pondělí 19. dubna otevřela například Dětské oddělení Neurologické kliniky či na poloviční kapacitu operační provoz Oční kliniky pro zajištění ambulantních operačních výkonů, například operací katarakt.

Kromě toho byly včera zahájeny dezinfekce, úklid a malování na třech dalších odděleních, například oddělení A Plicní kliniky, které bude pro pacienty otevřeno od středy 28. dubna. „Postupně jak se bude vracet personál z covidových jednotek, budeme spouštět také ambulantní provozy. Samozřejmě i nadále musíme zajišťovat testování veřejnosti antigenními i PCR testy a také co nejrychleji pokračovat v očkování, což zajišťuje také náš personál,“ uvedl ředitel.

Podle něj se objednávání pacientů během obnovování neakutních operací bude řídit klinickým stavem pacientů a potřebností výkonů. Fakultní nemocnice musela neakutní operační výkony odložit v souvislosti s epidemií covid-19 loni na jaře, na podzim a poté v zimě. Akutní péče o všechny pacienty byla i v této době zajištěna.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto