Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Městská hromadná doprava v Hradci brzy obnoví provoz školních linek

7. 4. 2021

page.Name
Kvůli pandemii koronaviru a uzavření škol dosud nejezdí některé autobusové linky ve stotisícovém Hradci Králové. To se od pondělí změní s tím, že Městská hromadná doprava (MHD) s částečným obnovením školní výuky opět rozjede šest školních linek. V provozu bude také linka číslo 20, která zajišťuje rozvoz školáků z Vysoké nad Labem.

Hradecká MHD, která do omezeného režimu přešla 4. ledna, zatím bude i od pondělí dál jezdit v omezeném rozsahu podle prázdninového jízdního řádu. Nadále bude zastaven i provoz nočních linek číslo 51, 52, 53 a 54. Aktuální spojení pro pracovní dny cestující najdou v jízdních řádech v druhém sloupci nazvaném Pracovní den - omezení dopravy MHD.

Podle prázdninových jízdních řádů jezdila hradecká MHD při podzimní vlně epidemie od 19. října do 29. listopadu. Při jarní vlně epidemie podnik jezdil v prázdninovém režimu od 23. března do konce června. Dopravní podnik loni kvůli epidemii přišel přibližně o třetinu cestujících. Radnice podniku jako kompenzaci za ztrátu tržeb loni poslala 24 milionů korun. Podnik také odložil na letošní rok plánovaný nákup šesti autobusů za přibližně 50 milionů korun.

ČTK
Ilustrační foto