Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Práce na odlehčovací službě Honkova pokračují, chystá se nákup vybavení

16. 4. 2021

page.Name
Podle harmonogramu pokračuje budování objektu odlehčovací služby v Honkově ulici v Hradci Králové, které bylo zahájeno na podzim minulého roku. I když je budova zatím ve stadiu hrubé stavby, je dokončena střecha, jsou osazena téměř všechna okna a v těchto dnech jsou prováděny rozvody vody i kanalizace, město již nyní chystá nákup vybavení interiéru.

„Pořídíme elektrická pečovatelská lůžka, konkrétně 23 lůžek standardních, čtyři se širší plochou a osm pro imobilní klienty. Dále speciální matrace, noční stolky a také potřebné evakuační podložky sloužící zejména pro rychlé, bezpečné a šetrné přemístění klientů,“ nastínil primátor Alexandr Hrabálek. Vypsání výběrového řízení na vybavení budovy odlehčovací služby schválili radní.

Půjde o druhý nákup takového vybavení do interiéru, v březnu již město vysoutěžilo dodavatele zvedacího systému pro imobilní klienty. „V dalších týdnech chceme ještě vysoutěžit firmu, která zajistí vybavení zbývajících interiérů nábytkem. Půjde o společné prostory, kde se klienti budou stýkat a stravovat, nebo o vybavení zázemí pro personál,“ uvedl primátor. 

Město má již od února také zajištěného provozovatele odlehčovací služby, kterým bude nová organizace Sociální služby města Hradec Králové. „Správní rada tohoto ústavu již zahájila svoji činnost, například se podílela na zadání pro výběrová řízení na toto speciální vybavení,“ dodal Hrabálek.

Budovu město plánuje dokončit ještě v tomto roce. Zatím se v Honkově ulici nachází hrubá stavba, dokončena je střecha a osazena jsou téměř všechna okna. V těchto dnech jsou prováděny rozvody vody a kanalizace, následovat budou opravy povrchu a omítky. Odlehčovací služba zahájí v nové budově svůj provoz v příštím roce.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto