Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Zajistit výuku podle návrhu ministerstva bude problém, míní ředitel „základky“

2. 4. 2021

page.Name
Podle ministerského návrhu by se od 12. dubna do škol měli vrátit žáci z prvního stupně základních škol a předškoláci, přičemž na prvním stupni má být rotační výuka. V základních školách budou povinné roušky, děti budou dvakrát týdně testovány antigenními testy. Podle Petra Sadílka, ředitele ZŠ a MŠ Josefa Gočára v Hradci Králové, bude zajištění výuky včetně testování žáků způsobem, který navrhlo ministerstvo školství, velmi komplikované.

„To, že by se 12. dubna měly alespoň některé děti vrátit do škol, samozřejmě kvituju, čím dříve to bude, tím lépe. Rotační výuka na prvním stupni, ale úplně dobře není. V tuto chvíli si nedovedu představit, jak to za nastavených podmínek zvládneme. Byl bych pro, aby do školy nastoupily všechny děti prvního stupně najednou a na střídačku žáci druhého stupně,“ řekl ředitel.

Jako další komplikaci vidí režim ve školní jídelně. „Jeden žák u stolu v jídelně bude problém. Naše jídelna je malá, budeme se ale snažit abychom ta kritéria splnili,“ uvedl. ZŠ a MŠ Josefa Gočára má v základní škole asi 700 žáků a v mateřské zhruba stovku. Provoz zajišťuje více než 90 zaměstnanců. Škola patří k těm zařízením v Královéhradeckém kraji, které se v době pandemie starají o děti zdravotníků a dalších profesí potřebných pro zvládnutí nákazy.

„I o část dětí záchranářů se pak bude muset někdo postarat, všechny do škol nenastoupí. Personálně a prostorově by to byl problém,“ konstatoval Sadílek. Naopak problém nemá s návrhem ministerstva umožnit dobrovolné konzultace žákům druhého stupně základních škol, kteří mají problémy s prospěchem, ve skupinách do šesti studentů. „Ať bude návrat dětí do škol vypadat jakkoli, budeme se maximálně snažit zabezpečit to, co bude možné,“ dodal.

ČTK
Ilustrační foto