Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Charita vyhlásila sbírku na pomoc rodinám v Indii zasažených pandemií

7. 5. 2021

page.Name
Veřejnou sbírku na pomoc rodinám v Indii zasažených pandemií covidu-19 vyhlásila Diecézní charita Hradec Králové. Pomoc bude směřovat rodinám, pro které indičtí partneři charitního projektu Adopce na dálku již zřídili léčebná centra.

„K lidem ve zmíněných oblastech nás pojí dlouholetá přátelství, proto jsme se rozhodli pomoci, když vidíme, jak těžkými zkouškami nyní prochází. Předem upřímně děkuji všem, kteří se do sbírky zapojí a projeví tak svoji solidaritu a lidskost," uvedla Aneta Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

Finanční dary určené na pomoc indickým sirotkům, strádajícím rodinám a nemocným lze zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 s variabilním symbolem 54000. Indie za poslední den hlásí rekordní nárůst nových případů koronaviru, 412 262. Zemřelo dalších 3980 nakažených, také nejvíce od začátku pandemie. Nemocnice v zemi nejsou schopny přijímat nové pacienty.

„V uzavřených školách jsme zřídili provizorní zdravotnická střediska, kde pomáháme nemocným. Katolická církev v Bangalore také provozuje tři nemocnice. Kromě toho vypomáháme pozůstalým uspořádat důstojné poslední rozloučení. Budeme nesmírně vděční za jakoukoliv pomoc," řekl indický arcibiskup v Bangalore Peter Machado, který je partnerem hradecké Diecézní charity v projektu Adopce na dálku a rozvojové pomoci.

Čeští dárci podle vedoucího projektu Adopce na dálku Vojtěcha Homolky už loni na jaře v době lockdownu přispěli na potravinovou pomoc hladovějícím v Indii částkou přes jeden milion korun. „Pomohli tak více než 2000 chudých rodin,“ sděli Homolka. Více informací o pomoci hradecké Diecézní charity v Indii je na webu www.hk.caritas.cz a www.adopce.hk.caritas.cz.

V Indii s více než 1,3 miliardy obyvatel se dosud koronavirem nakazilo přes 21 milionů lidí, z nich 230 168 zemřelo. Více lidí než v Indii se v celosvětovém srovnání infikovalo jen ve Spojených státech, celková smrtelná bilance je v Indii třetí nejvyšší na světě po USA a Brazílii.

ČTK
Ilustrační foto: Diecézní charita HK