Pátek

29. září 2023

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

Kemp Stříbrný rybník už brzy otevře brány veřejnosti, nabízí zásadní novinky

21. 5. 2021

page.Name
Kemp Stříbrný rybník, který provozují Městské lesy Hradec Králové, otevře své brány veřejnosti dokořán už příští pondělí. Jak nám včera sdělil Milan Zerzán, ředitel Městských lesů, finišují přípravy na letošní sezónu a dokončují se některé stavby a rekonstrukční práce.

„V současné době například připravujeme stavbu pódia s obrazovkou pro letní kino, kromě toho zde bude v provozu nová restaurace se zahrádkou s lavicemi i sociální zařízení. Na břehu rybníka jsou zbrusu nové a zcela vybavené ubytovací mobilhomy s vlastním sociálním zařízením včetně posezení nebo velké safari stany s ledničkou i osvětlením,“ přiblížil ředitel.

Podle něj se už nyní plní chatky, protože o ubytování je velký zájem, a společně s mobilhomy jsou z osmdesáti procent obsazeny. Kromě toho tady parkují karavany, protože, jak sdělil Zerzán, ubývá stanů. „Zvýšili jsme tedy množství karavanových stání s elektrickými přípojkami na stovku. Rádi bychom také vybudovali domky v korunách stromů,“ prozradil své plány. Celková kapacita kempu je tři tisíce míst.

„Cílem kempu je, jak už jsem uvedl, aby se lidé zde ubytovaní dostali do lesů, kde jsou pro ně připraveny zajímavosti a stezky pro děti, a zase se vrátili. Investice do kempu jsou nemalé, za loňský rok to bylo zhruba více než 12 milionů korun, ale přes osm milionů jsme vydělali i bez hromadných akcí,“ dodal ředitel Zerzán.

Areál má rozlohu přibližně třináct hektarů, polovinu zabírá vodní plocha. Jeho součástí je i zalesněný poloostrov. Kemp Stříbrný rybník, který vzniknul v akci Z v roce 1960, převzaly Městské lesy Hradec Králové 1. ledna 2020 ve značně zanedbaném stavu. Pustily se do jeho rekonstrukce a mají s ním i do budoucna velké plány, aby přilákaly nejen obyvatelé Hradce Králové, ale také přespolní.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Hynek Šnajdar