Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Návrat dalších dětí do lavic biskupských škol proběhl bez větších komplikací

3. 5. 2021

page.Name
Drtivá většina žáků, kterých se týká rozvolnění opatření proti šíření koronaviru, se dnes vrátilo do lavic biskupské základní školy a biskupského nižšího gymnázia v Hradci Králové. Podle ředitele školy Jiřího Vojáčka vše proběhlo bez větších komplikací.

„Vrátil se už celý první stupeň základní školy a na druhém stupni na základce to je dnes polovina tříd. Jde o šestou a sedmou třídu, protože deváťáky jsme do školy nepustili, tento týden mají přijímačky. Na základce se vrátilo zhruba 60 dětí a na nižším gymplu asi 120,“ prozradil ředitel.

Podle něj testování vypadá dobře. „Co jsem procházel třídy, tak v každé bylo pár neprůkazných testů, musely se opakovat. Všichni jsou už otestováni, začínají se učit. Rozjezd bude pozvolný, tento týden je nečekají žádné klasifikované písemky. Až přijdou podruhé, budou psát písemky ze stěžejních předmětů, pak bude dovoleno psát písemné práce i v dalších předmětech,“ řekl Vojáček.

Ředitel považuje za chybu a ostudu republiky, že dosud nebyla výuka na školách obnovena v plné míře. „Všechny školy zavřely a stejně jsme byli nejhorší. Je to také velká potíž pro učitele, kteří musejí učit zároveň distančně a prezenčně,“ myslí si Vojáček. Hradecké biskupské gymnázium je osmileté nebo čtyřleté, je právně sloučené s hradeckou biskupskou základní a mateřskou školou.

Název svazku hradeckých církevních škol zřizovaných biskupstvím, které mají jednoho ředitele, je Biskupské gymnázium, církevní základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola Hradec Králové. Na gymnáziu v tomto školním roce studuje více než 600 studentů a na základní škole asi 270 žáků, další jsou v mateřské škole.

ČTK
Ilustrační foto