Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Odlehčovací služba roste podle plánu, provoz zahájí začátkem příštího roku

14. 5. 2021

page.Name
Hrubá stavba je hotová, pracuje se na vnitřních rozvodech elektroinstalací, vody, topení, vzduchotechniky a byly zahájeny práce na vnitřních i venkovních omítkách. Dokončení stavby odlehčovací služby v Honkově ulici v Hradci Králové za 96 milionů korun bez DPH, která byla zahájena před rokem, se očekává podle plánu na podzim letošního roku s tím, že odlehčovací služba zahájí provoz začátkem příštího roku.

Podle primátora města Alexandra Hrabálka, práce na stavbě budovy zatím pokračují podle stanoveného harmonogramu. „Nyní čekáme na dodávku závěsného systému pro přesun imobilních klientů. Zároveň máme vypsané výběrové řízení na nákup pečovatelských lůžek, speciálních matrací, nočních stolků a evakuačních podložek. Další výběrová řízení nás budou ještě čekat během léta,“ řekl primátor.

Město se v následujících měsících chystá zajistit také dodávku vybavení společných vnitřních prostor a také techniky a vybavení kuchyně. Od února má také zajištěného provozovatele odlehčovací služby, kterým bude nová organizace Sociální služby města Hradec Králové. „Správní rada tohoto ústavu již zahájila svoji činnost, například se podílela na zadání pro výběrová řízení na speciální vybavení vnitřních prostor,“ dodal Hrabálek.

Město při stavbě už proinvestovalo více než 41 milionů korun. „Končíme práce na osazení venkovních výplní otvorů a byly zahájeny práce na venkovních fasádách. Uvnitř jsou téměř dokončeny zděné příčky. Již jsou hotovy také páteřní rozvody elektroinstalace, vzduchotechniky, vody a topení. Nyní se připravujeme na realizaci betonových podlah, provádíme vnitřní omítky a brzy zahájíme práce na areálových komunikacích,“ prozradil říká Aleš Fišer, technický vedoucí oblasti za společnosti, která je zhotovitelem stavby. 

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz