Středa

7. prosince 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Prostor před zimním stadionem prochází zásadní stavební proměnou

5. 5. 2021

page.Name
V plném tempu pokračují práce v prostoru před zimním stadionem v Hradci Králové, které byly zahájeny na podzim minulého roku. Pracovníci stavební společnosti zde nejen upravují dopravní uzel, ale také opravují chybějící cyklostezku a chodníky. Právě dnes intenzivně pracovali a chodnících. „Práci máme dobře zorganizovanou, takže nám to jde od ruky a myslím, že to v termínu stihneme,“ prozradil Salonkám jeden z dělníků.

Na tuto stavební investici ve výši 15 milionů korun získalo město dotaci 4,2 milionu z Integrovaného regionálního operačního programu. Stavební práce by měly dospět do finále koncem června letošního roku. „Dokončena je část před zimním stadionem a cyklostezka směrem k „Hučáku“, upravovat se zde bude už jen zeleň. Práce se teď přesunuly před hotel Zimní stadion, kde se buduje nové parkoviště,“ řekl investiční náměstek primátora Jiří Bláha. Poté bude instalováno veřejné osvětlení, lavičky a stojany na kola.


„Zatím to vypadá zajímavě. Jsem zvědavá na to, až se to dokončí,“ uvedla Jitka Mráčková z Hradce Králové. Také kolemjdoucí Milan H. se těší na finální výsledek. „Myslím, že prostor před zimákem to už potřeboval jako sůl. Projde tady poměrně dost lidí, a to nejen na hokejové zápasy.  Už, aby to bylo hotové,“ přeje si Milan.

Podle náměstkyně primátora Moniky Štayrové je cílem této stavební akce vytvořit funkční a bezpečné podmínky pro chodce a cyklisty. „Propojeny budou trasy mezi Jiráskovými sady, ulicemi Křižíkovou,  Československé armády a Komenského, lávkou přes Orlici a zimním stadionem,“ dodala.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Hynek Šnajdar