Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

První očkovací dávka proti covidu, do mého těla putovala vakcína Comirnaty

6. 5. 2021

První očkovací dávka proti covidu, do mého těla putovala vakcína Comirnaty 0 snímků
Jsem zastáncem očkování proti covidu-19, i když v tomto směru sázím na dobrovolnost. Vzhledem k mé novinářské profesi to považuji za zodpovědný krok. Nejde ani o to, že bych se mohl nakazit, spíše by mně vadilo, kdybych nakazil někoho já. Když se naskytla možnost registrace, moc dlouho jsem neváhal a šel do toho. Hned druhý den jsem sms zprávou souběžně obdržel datum prvního i druhého termínu. Ke vpichu vakcíny jsem si vybral blízkou náchodskou nemocnici.

Když jsem tam dnes dopoledne dorazil, procházel jsem kolem testovacího stanoviště, kde mě dvě zdravotnice oděné do bílého skafandru samy od sebe ukázaly cestu k očkovacímu centru. Kousek od něj mě navíc zastavil muž v oranžové vestě, který v místě řídil dopravu. „Jdete na očkování,“ zeptal se, „je to tam v té budově." Tato ochota mě, to se ví, mile překvapila.

Pak jsem vstoupil do „jámy lvové“. Zdravotnice u pultu mně změřila teplotu s výsledkem 36,4 stupně. Dostal jsem dotazník, kde jsem se dozvěděl, že mně bude vpíchnuta vakcína Comirnaty od firmy Pfizer. Odškrtnul jsem, že se dnes necítím nemocný, že nemám alergii, poruchu imunity a podobně. Pak jsem s očkovací kartou vešel do místnosti, kde se vše odehrálo. „Můžu si očkování vyfotit,“ zeptal jsem se překvapené mladé zdravotnice. „Ale nechci tam být vidět,“ řekla.

Vyhrnul jsem si rukáv trička, nastavil mobil k focení a skoro jsem nevnímal, když mně jehla vnikla do svalu a vakcína se rozlila do organismu. Poděkoval jsem a šel si sednout do velkého stanu, kde už byli naočkovaní jedinci, abych po čtvrthodině, když se neprojevily nežádoucí účinky, opustil nemocniční areál. Když jsem přijel domů, probudil se ve mně hypochondr a začal se pozorovat, zda mě nebolí hlava, jestli nepřišla horečka a další příznaky.

Musel jsem konstatovat, že mě ani nebolel napíchnutý sval. Cítil jsem sice únavu, ale žádné velké drama se nekonalo. Nicméně jsem dbal na doporučení zdravotnice, abych se vyhnul fyzické i duševní námaze a raději pro moje dobro, jak sdělila, minimálně do zítřka jen odpočíval. Každopádně jsem rád, že jsem krok k očkování učinil a už se těším na druhou dávku. Ta mi bude do těla vpravena 17. června. A co vy, už to máte taky za sebou nebo s očkováním váháte?

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Hynek Šnajdar