Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V Hradci by mělo do prvních tříd základních škol nastoupit přes 900 dětí

12. 5. 2021

page.Name
Ze zápisů, které se kvůli epidemii koronaviru v dubnu odehrály elektronicky přes internet, vyplývá, že by mělo do prvních tříd 17 městských základních škol v Hradci Králové opět nastoupit více než 900 dětí. Osobně mohli rodiče s dětmi dorazit k zápisu jen ve výjimečných případech.

Největší zájem byl o zápis v Základní a mateřské škole Úprkova, která jako jediná škola měla větší počet přihlášených dětí než míst v prvních třídách. Škola proto budoucí prvňáčky vybrala losováním. K zápisu se letos celkem zaregistrovalo 1136 dětí, z nichž 168 požádalo o odklad školní docházky.

Kolik dětí skutečně do prvních tříd nastoupí, však bude město znát až na konci září. Změny mohou nastat ještě dodatečnými odklady nebo stěhováním. „Přihlášených je letos o pár desítek méně dětí než v loňském roce. Zároveň ale daleko menší počet žáků má zažádáno o odklad,“ řekl primátor Alexandr Hrabálek.

U přijetí do prvních tříd městských základních škol mají přednost děti, které patří do příslušného školského obvodu. Pak se přijímají děti, které mají ve škole sourozence. Podle primátora se školám daří naplánovat kapacity tak, aby zájmu rodičů vyhověly. Také loni byl převis žádostí o zápis jen na jedné škole. Losováním se vybíralo v Základní škole SNP na Slezském Předměstí. V aktuálním školním roce je v městských základních školách ve 41 prvních třídách 918 žáků.

ČTK
Ilustrační foto