Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

„Fakultka“ zahájila očkování proti covidu, první na řadě jsou zdravotníci

2. 1. 2021

page.Name
Ve Fakultní nemocnici (FN) v Hradci Králové dnes ráno zahájili očkování proti onemocnění covid-19. „Prvními očkovanými byli zaměstnanci tohoto zdravotnického zařízení a někteří vysoce rizikoví pacienti,“ řekl mluvčí „fakultky“ Jakub Sochor. Nemocnice obdržela celkem 975 dávek vakcíny, očkování bude pokračovat také v dalších dnech.

Očkování je podle mluvčího prováděno vakcínou firmy Pfizer v ambulancích Pavilonu interních oborů FN. Připraveny jsou tři očkovací týmy, které dnes a zítra v čase od 8 do 18 hodin zvládnou naočkovat každý den zhruba 170 předem zaregistrovaných lidí. V pracovních dnech bude očkování pokračovat od 15.30 do 19.30 hodin.

FN se také v souladu s pokyny Ministerstva zdravotnictví České republiky připravuje na další vlny očkování proti covid-19. Podrobnější informace jsou uvedeny na webu ministerstva. Mezi prvními očkovanými byla například sestra ze IV. interní hematologické kliniky FN. „Možnost očkování určitě vítám, aplikace byla úplně bez problémů,“ uvedla krátce poté.

Po osmé hodině dostal vakcínu také lékař z Urologické kliniky FN. „Podílím se i na péči o pacienty s covid-19 a to, že očkování začalo, je dobře. Jinak z této situace není cesty ven,“ myslí si lékař. FN v posledních dnech registruje nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19.

Zatímco před svátky šlo o stovku pacientů, nyní jich je necelých 150, z toho přibližně čtyři desítky vyžadují umístění na lůžkách intenzivní péče. „Nemocnice kvůli nárůstu počtu pacientů musela v souladu se svým pandemickým plánem znovuotevřít některá oddělení určená pro péči o pacienty s covid-19,“ dodal mluvčí FN.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FN Hradec Králové