Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Koronavirus řádí, znovu omezil nejen školy, ale také dopravu i provoz magistrátu

6. 1. 2021

page.Name
Koronavirová krize pokračuje a vyvolává další opatření. Od začátku nového roku dochází opět k několika výrazným změnám, které se dotknou veřejného života. Od pondělí je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené.

Omezena je také městská hromadná doprava, od pondělí jezdí vozy podle druhého sloupce jízdního řádu. S omezením musí v lednu počítat také návštěvníci hradeckého magistrátu. Budova je pro veřejnost otevřena po určitou dobu pouze v pondělí a ve středu. Podle náměstka primátora pro oblast školství Martina Hanouska město muselo znovu reagovat na vládní opatření a nechat otevřené pouze první a druhé třídy základních škol, ostatní ročníky mají distanční výuku.

„Zároveň jsme znovu vybrali dvě školy – ZŠ Josefa Gočára a ZŠ Sever, které nyní slouží k výuce dětí rodičů pracujících v bezpečnostních složkách, zdravotnictví či sociálních službách. Obě školy takto pomáhaly už na podzim a jejich způsob zajištění výuky se nám i rodičům velice osvědčil,“ řekl náměstek primátora. V Hradci Králové také zatím fungují všechny mateřské školy. „Rozhodně nemáme v plánu začít mateřské školy zavírat. K tomu dojde, pokud to bude nevyhnutelné, nebo nebude dostatek dětí či pedagogického personálu,“ dodal Hanousek.

Od začátku týdne musí s omezením počítat i cestující MHD. Vozy nově jezdí podle prázdninového jízdního řádu. Platí tedy druhý sloupec v jízdním řádu nazvaný Pracovní den – omezení dopravy MHD. I nadále je zastaven také provoz nočních a školních linek a také výpomocných spojů. Provoz magistrátu zůstává v novém roce na téměř stejné úrovni, jako tomu bylo před Vánoci a během svátků. Budova zůstává pro veřejnost otevřená v pondělí od 12 do 17 hodin a ve středu od 8 do 13 hodin.

Ostatní možné záležitosti je doporučeno vyřizovat telefonicky nebo elektronicky. Bez omezení jsou vyřizovány rezervace provedené přes internetový objednávkový systém, a to na odboru dopravně správních agend a na odboru správním. Vzhledem k velkému zájmu podnikatelů jsou také rozšířeny úřední hodiny odboru Živnostenský úřad, a to na pondělí a středu od 8 do 17 hodin, v ostatní dny je možné záležitost vyřídit na základě telefonické rezervace.

Magistrát i nadále provozuje linky pomoci, které jsou určené k řešení obtížné sociální situace. Linky pomoci: 607 041 577; 725 434 533; 607 042 086; 702 149 138; 607 042 219.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto