Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Královští sokoli letí na pomoc! Podpořte také svými kilometry hendikepované děti

31. 1. 2021

page.Name
Královští sokoli, tým nejvyšší basketbalové ligy České republiky, ve spolupráci s nadačním fondem Sport Hradec Cup od zítřka do 28. února již druhým rokem rozjíždí charitativní akci podporující hendikepované děti. Tentokrát byla nazvaná Kilometry s Královskými sokoly!

„Cílem této důležité akce je v rámci 13. ročníku Sport Hradec Cup věnovat na charitu tohoto nadačního fondu peníze za nachozené, naběhané, naběžkované či naveslované kilometry, samozřejmě v souladu se současnými vládními opatřeními,“ nastínila za sokoly Veronika Peterková. Tím lze pomoci hendikepovaným dětem. Za minulých dvanáct ročníků fond předal celkem šest milionů korun. Podpořeno tak bylo 47 hendikepovaných, dále třikrát hradecká hematologie, dvakrát Sklíčko Mohelnice a jednou hradecké Prointepo.

V této souvislosti byla vymyšlena virtuální výzva. „Zapojit se mohou všichni, kdo budou mít chuť udělat něco pro sebe i pro někoho druhého. Účastníci si před začátkem akce určí, kolik korun za jeden překonaný kilometr věnují na charitu a celý únor budou makat... Poté pošlou výslednou částku na účet nadačního fondu Sport Hradec Cup. Každý z nich obdrží startovní číslo, diplom za účast a jako bonus proběhne slosování startovních čísel o věcné ceny,“ vysvětlila Peterková.

A jaká jsou pravidla soutěže? Při registraci do charitativní výzvy je potřeba zadat, kolik peněz účastník věnuje za každý svůj překonaný kilometr. „Od 1. února si začněte kilometry zapisovat, průběžně vždy na konci týdne pošlete přes formulář souhrn kilometrů za uplynulý týden. Po ukončení výzvy, tedy 28. února, vynásobte celkové kilometry částkou a tu pak převeďte na účet nadačního fondu Sport Hradec Cup do 7. března,“ dodali organizátoři.

Platbu za překonané kilometry je možné poukázat na bankovní spojení 76677616/5500 (Raiffeisen Bank). Patrony projektu Sport Hradec Cup jsou známí sportovci spjatí s Hradcem Králové - Tomáš Koubek, Pavel Krmaš, Peter Frühauf, Pavel Petřikov, Martin Hosták a Filip Hronek. Akce je určena nejen pro širokou veřejnost, ale i pro obchodní partnery a firmy. Případné dotazy k akci posílejte na e-mail: kralovsti.sokoli@gmail.com  Další informace lze získat na: Kilometry s Královskými sokoly pro Sport Hradec Cup.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Královští sokoli