Pátek

29. září 2023

Nyní

13°

Zítra

17°

Svátek má

Na hradeckém letišti je sedmé odběrové místo v kraji pro testy na covid v kraji

5. 1. 2021

page.Name
Počet odběrových míst pro testy na covid-19 se v Královéhradeckém kraji rozšířil ze šesti na sedm. Nově od včerejška v Hradci Králové přibylo testovací místo laboratoře Synlab. Je v areálu letiště ve čtvrti Věkoše a funguje pro lidi přijíždějící v autech i pro pěší. Využít jej mohou po předchozí rezervaci samoplátci i lidé indikovaní lékařem v pracovní dny od 8 do 14 hodin.

Na odběr mohou na letiště po objednání dorazit i zájemci o antigenní testování. Kromě Hradce Králové Synlab provozuje v zemi dalších 11 odběrových pracovišť, například v Praze, Brně, Českém Krumlově, Liberci či v Plzni. Ve stotisícovém Hradci Králové dosud dělala odběry na covid pouze státní Fakultní nemocnice Hradec Králové. Další odběrová místa provozují krajské oblastní nemocnice v Trutnově, Náchodě, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem a v Rychnově nad Kněžnou.

V kraji k dnešnímu dopoledni za 24 hodin přibylo 1042 potvrzených případů covidu-19, o den dříve 698. Jde o druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie, rekord je z 31. prosince, a to 1098. Od začátku epidemie krajští hygienici zaznamenali v kraji 43 644 případů. Index protiepidemického systému PES dnes byl v kraji druhým dnem na hodnotě 89 a byl shodný s republikovým skóre.

ČTK
Ilustrační foto